strona główna gimnazjum . strona główna biblioteki

Publiczne Gimnazjum nr 26 im. Mikołaja Reja w Łodzi

nazwa podstrony

Informacja z działu: Wydarzenia

Święto biblioteki 2013

23 października Nasza biblioteka obchodziła swoje święto. Z tej okazji Solenizantka była tłumnie odwiedzana przez społeczność szkolną. Przybywający w odwiedziny mogli zapoznać się z dwiema przygotowanymi wystawkami.

Pierwsza przedstawiała literackie rocznice obchodzone w 2013 r. Oglądający dowiedzieli się z niej, że obchodzimy okrągłe rocznice urodzin bądź śmierci m.in. Tuwima, Makuszyńskiego, Moliera, Lewisa, Goldinga, Jurgielewiczowej, Kamińskiego, Szymborskiej, Tolkiena, Morcinka, Białoszewskiego, Gałczyńskiego Norwida, Fredry czy Bełzy.

Druga upamiętniała literatów zmarłych na przestrzeni roku: Edmunda Niziurskiego, Marię Cedro-Biskupową, Joannę Chmielewską, Sławomira Mrożka, Marka Skwarnickiego, Sokrata Janowicza, Anatola Ulmana, Teresę Torańską, Zygmunta Dmochowskiego, Iaina Banksa, Seamusa Heaneya, Jamesa Herberta, Thomasa Clancy'ego i Jacka Vance'a.

W czasie obchodów Święta Biblioteki Szkolnej rozdane zostały nagrody za udział w 3 konkursach:

a. na plakat promujący książkę, czytelnictwo i bibliotekę:
1 miejsce Ewelina Czapla
2 miejsce Natalia Tworek ex aequo z Konradem Wojtczakiem
3 miejsce Maria Głuszczyk
Wszyscy są uczniami klasy Ia.

b. na ilustrację do wybranego utworu Mikołaja Reja:
dwie równorzędne nagrody otrzymali Wiktoria Grzeszczyk z klasy I b oraz Konrad Wojtczak z klasy I a

c. na rymowankę lub wiersz promujący czytelnictwo:
nagrodę otrzymał Konrad Wojtczak z klasy I a.

Wszyscy odwiedzający w tym dniu bibliotekę przynosili ze sobą książki-prezenty, które będą służyć czytelnikom przez kolejne lata. Jak przystało na imieniny, można było również skosztować pysznych ciasteczek, które upiekli uczniowie i uczennice klasy I b: Wiktoria Grzeszczyk, Julia Jamrozińska, Natalia Mosińska, Kacper Siekacz, Patryk Wawrzyniak i Daria Woźniak.

Wszystkim darczyńcom i zaangażowanym w przygotowanie Święta Biblioteki serdecznie dziękuję.

Marcin Matusiak

Wspieraj swoją bibliotekę

Nasza biblioteka zgłosiła się do akcji „Wspieraj swoją bibliotekę”, której organizatorem jest księgarnia internetowa Gandalf. Prowadzona przez księgarnię akcja ułatwia bibliotece zbieranie punktów, które następnie wymieniamy na książki. Każdy zakup w księgarni Gandalf, w którym użyty zostanie specjalny kod przyznany Naszej bibliotece, powiększa konto punktowe biblioteki. Kod może zostać użyty przez każdą osobę — jednorazowo lub wielokrotnie, w zamówieniach prywatnych, indywidualnych czy zbiorowych.

Prosimy pamiętać o Nas podczas internetowych zakupów w Gandalfie oraz namawiać przyjaciół, rodzinę i znajomych, by wspierali Nasz księgozbiór.

Kod naszej biblioteki to: KUTNY

Materiały dla nauczycieli

Wszystkie informacje umieszczone w tym dziale

Multimedia: nabytki z roku 2009

Książki, broszury: nabytki z lat 2009 — 2010

Wszystkie informacje zostały umieszczone na tej stronie w dobrej wierze i z przekonaniem, że służą właściwym celom – lepszemu poznaniu polskiej kultury, a przez to kształtowaniu potrzeby dalszego tej kultury współtworzenia. Staraliśmy się – o ile mamy tego świadomość – nie naruszać niczyich praw autorskich i własności intelektualnej. Próbowaliśmy również tam, gdzie to możliwe, wprowadzać informację o zapożyczeniach i źródłach. Jeśli, pomimo naszych starań, ktoś uza, że jakaś część tej strony www narusza wspomniane wyżej prawa, prosimy o kontakt tutaj, lub na mail administratora, a natychmiast postaramy się zmienić wygląd serwisu. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.